default-logo

Malta`da Staj

İngilizce dil kursu + staj programı, hem kurs gördüğünüz sınıfta, hem de kursunuzun size küçük bir ücret karşılığında bulduğu profesyonel ortamlardaki işlerde İngilizcenizi geliştirip pratik yapabilme şansını vermek amacıyla tasarlanmıştır.

Bu programda, kurs sonrası, öğrenciler çeşitli şirketlerde çalışıp çalıştıkları yerdeki ana dili İngilizce olan insanlarla dialog halinde olduklarından İngilizce pratik yapabilme, İngilizce?yi ve uluslararası iş kültürünü anlama şansını yakalarlar.

Staj programına katılmak isteyen öğrencilerin mutlaka intermediate (orta) seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Program süresi: Öğrenciler, programa minimum 4 hafta İngilizce kursu alarak başlar ve seviyeleri intermediate olana kadar kursa devam eder. Bu süreci en az 4 haftalık, küçük bir ücret ödeyerek başlayacağınız staj dönemi izler. Staj dönemi 4 hafta ile 1 yıl arasında değişmektedir. Birçok şirket, öğrencilerin şirketten maksimum yarar sağlayabilmeleri için staj süresinin 2-3 ay olmasını tercih eder.

Staj programında öğrencilere ücret verilmez ancak, bazı şirketler öğrencilere öğle yemeği ya da yol masrafı olarak katkıda bulunurlar. Bu katkı staj yaptığınız şirketin müdürünün takdirine kalmıştır.

Staj Bolumleri

 • Hotel& Catering
  Turizm
  Satis ve Pazarama
  Finans
  Medya
  PR
  Ofis idareciliği (resepsiyon)
  Hukuk
  Moda
  Eğitim
  Teknoloji
  Moda
  Muhasebe
  Grafik Tasarım
  Mimarlık 

Her öğrenci bu dört konuyu kapsayacak şekilde stajı boyunca rapor tutar. Ayrıca staj yapılan şirketin müdürü, sertifikanın sonucunu değerlendirmede de kullanılacak olan, kısa raporlar yazar. Staj sonunda öğrencinin yaptığı işler değerlendirilir ve sertifikalar öğrencilere gönderilir.

Staj programları, öğrencilerin ilgi alanlarına, özelliklerine ve daha önceki iş deneyimlerine göre dikkatlice seçilir. Başvuru esnasında, öğrencilere staj yapmak istedikleri 3 alan sorulur. Okullar, öğrencilere ilk tercih ettikleri yerde staj imkanı vermek için çaba sarfederler ancak maalesef garanti veremezler. Bu nedenle, öğrenciler staj yerleri konusunda esnek olmalıdırlar ve bilmelidirler ki ilk tercih ettikleri alanda olmasa bile staj yapmak çok yararlı olacaktır.

Öğrenciler, staj programına kayıt olmak için CV lerini bir önyazıyla beraber sunmak zorundadır. Gönderilecek evraklar, kurs başlangıcından 4 hafta, ve/veya staj başlangıcından 8 hafta önce okulun eline geçmelidir. Özgeçmiş, öğrencinin önceki eğitimini ve profesyonel iş deneyimini içermelidir. Ayrıca özgeçmişte, öğrencinin ilgi alanları ve neden staj programına başvurduğu bilgisi de olmalıdır.

HEMEN BIZE ULASIN, SIZI ARAYALIM

Hakkinda

Yorum yaz

*